מרעיון למוצר – מונחי יסוד במדריך ליזם

אז שניה לפני שאתם קופצים למים והופכים את החזון שלכם מרעיון למוצר, כדאי להכיר מספר מונחי יסוד אשר יעזרו לכם להבין את השלבים קצת יותר לעומק. קריאה נעימה.

פיתוח מוצר

אפיון מוצר – זהו בעצם השלב הראשון בפיתוח מוצר, כלומר הבנת הרעיון (שיווקית וטכנית) והגדרתו. אנו מאמינים שזהו שלב קריטי בתהליך הפיתוח. איפיון מוצר שגוי יוביל בהכרח לפיתוח מוצר שאין בו צורך, לבזבוז משאבים וכישלון קולוסאלי של המוצר. בשלב זה נשאל ונענה על שאלות כגון: איזה צורך ממלא המוצר? האם זהו צורך מהותי? מהו השוק הרלוונטי? מה טווח המחיר למכירת המוצר? ועוד. אנחנו כמובן נשמח לענות על שאלותיכם.

פיתוח קונספט – סיעור מוחות וקונספט ראשוני מתוך הבנת דרישות המוצר עד לגיבוש פתרון הנדסי ראשוני.

תכן פרטני – תכנון פרטני של המוצר ומכלול חלקיו.

עיצוב מוצר – בשלב עיצוב מוצר עומלים על בניית הקונספט העיצובי וממשקי העבודה. מודלים והדמיות תלת ממדיות של המוצר על פי קונספט עיצובי והנדסי – לפני תחילת ייצור של אב טיפוס עושים שימוש בכלים למידול הנדסי בתלת ממד (CAD), סימולציות, הדמיות (Rendering) ואנימציות בכדי להגיע לאופטימיזציה של המוצר ומעבר חלק לייצורו.

אב טיפוס – בניית דגם בטכנולוגית של דיגום מהיר – בניית אב טיפוס לפי טכנולוגית הייצוא אינה אפשרית ברוב המקרים ולכן משתמשים בטכנולוגיות של דיגום מהיר (מדפסות תלת ממד, עיבוד שבבי, שכפול בתבניות סיליקון וכדומה).

בדיקות אב טיפוס
o בניית מתקני עזר ותהליכי בדיקה.
o אנליזות (כוחות, מעבר חום וכדומה).
o בדיקות מכאניות (כפיפה, שבירה עייפות וכדומה).
o בדיקות פונקציונאליות.
o בדיקת ממשק משתמש.

תכנון ייצור – תכנון העברה מפיתוח ליצור – בחירת טכנולוגיית הייצור המתאימה ביותר לייצור המוצר (עיבוד שבבי, הזרקות פלסטיק, סיליקון וכדומה) וכן התאמת החלקים לשיטת ייצור מוצר הנבחרת. לכל שיטת ייצור יש את הדרישות והמגבלות שלה כגון עובי דופן, זויות חליצה, מניעת UNDERCUT וכד' בתכנון חלקים להזרקת פלסטיק, דפינה, גישה לכלים ורדיוס כלי העיבוד בתכנון לעיבוד שבבי וכד'.
תכנון תבניות (פלסטיק סיליקון) – ייצור חלקי פלסטיק וסיליקון מתבצע באמצעות הזרקה (לפלסטיק) וכבישה (לסיליקון) בתוך בתבניות. תכנון ומבנה התבניות הינם גורמים בעלי משמעות רבה על איכות החלקים המיוצרים, על כמות החומר המתבזבז בתהליך ועל כמות החלקים שניתן לייצר בזמן נתון מה שמשפיע באופן ישיר על מחיר המוצר.
מתקנים – תכנון ובניית מתקני עזר לייצור והרכבת המוצר – מתקן עזר לייצור הוא כלי שאינו מוצר מדף ושצריך לתכנן אותו כך שיתאים לפעולה ספציפית שקשורה לייצור המוצר אות תתי המכלולים שלו.
בניית תיק מוצרהכנת תיק מוצר מפורט של המוצר ושל כל אחד ממכלול חלקיו. התיק יכלול בין היתר: שרטוטים, מק"טים, תפקידם ואופן פעולתם, בדיקות, אנליזות, לרבות כל שלבי התכנון ההרכבה והוראות היצרן.

פיתוח מוצר רפואי
מרעיון למוצר: תהליך פיתוח מוצר – המדריך המלא

ייצור מוצר

תכנון קווי ייצור – תכנון ,תהליך הייצור, קו הייצור, בניית תיק ייצור הכולל מידע מפורט על אודות מכונות הייצור והאריזה, תפקידן ואופן פעולתן, לרבות הוראות יצרן ונהלי ייצור.
תכנון מכונות הייצור, ההרכבה והאריזה – תכנון המכונות לתהליך הייצור הינו חלק נפרד מתהליך הפיתוח ובפעמים רבות נעשה ע"י הייצרן, קבלני משנה וחברות מתמחות בנושא או כל גורם מצד ג'.
בקרת איכות – מערך איכות לצורך עבודה על פי תקן ISO 9001. בניית נהלי איכות ברמת הרכיב וברמת המוצר המוגמר, הגדרת תהליכי בדיקה, תכנון ובניית מתקני בדיקה.

שרשרת אספקה

ניהול שרשרת אספקה – רכש ולוגיסטיקה וניהול מלאים בארץ ובחו"ל:
– מציאת יצרנים, ספקים של חומרי הגלם.
– מציאת קבלני משנה עבור תתי מכלולים.
במידה ואנחנו מייצרים את המוצר:
o בניית תהליך אספקה רציף עלפי תוכנית העבודה, וניהול מערך הלוגיסטיקה.
o שינוע ליחידות הייצור והספקת המוצר ללקוח הסופי.

שיווק ומכירות

בניית תוכנית עסקית – תוכנית עסקית הינה תוכנית מסגרת של כל הפרויקט הכוללת יעדים קצרי טווח (בעיקר טכנולוגיים), כספים, מסחריים, שיווקיים מכירות וניהול. התוכנית העסקית נועדה לשתי מטרות עיקריות: גיוס כספים לפרויקט, ומסמך מנחה לפרויקט.
בניית אסטרטגיה שיווקית – ויצירת תוכנית עבודה בהתאם הכוללים ניתוח המוצר, קהל היעד, מתחרים, שווקים, דרכי מכירה, הפצה ועוד.
פלטפורמה לפרסום – בניית אתר אינטרנט למוצר וקידומו (אורגני וממומן, ע"י חברות צד שלישי שאנחנו עובדים איתם). במידה ויש התאמה – חיבור המוצר לחנות שלנו באמזון.

בין אם אתם חברה גדולה, חברת סטארט-אפ או יזם בתחילת דרכו, עם רעיון מדהים או בתהליך פיתוח של מוצר קיים, לנו בזי אקיס הנדסה יש ניסיון עבודה עשיר, ומגוון הכלים רחב המאפשרים לנו לצלול במהירות לרעיון שלכם ולהפוך אותו למציאות, והכל במסגרת תקציבים ולוחות זמנים המותאמים לצרכים שלכם. אז כתבו לנו, המומחים שלנו כאן עבורכם.

מרעיון למוצר