פיתוח מוצר רפואי – מתקן לחילוץ ילוד במצב כליאת כתפיים

Shoulder Dystocia – הוא מצב חרום מילדותי שבו לאחר יציאת ראש התינוק נכלאות כתפיו במעבר תעלת הלידה.

המתקן הומצא ע”י רופא מיילד ונועד לחלץ את היילוד ממצב כליאת כתפים באופן ישיר וללא כל נזק לילוד או לאם.

הרעיון הוא להחדיר שתי ידיות קשיחות אליהן מחוברת יריעת סיליקון בעלת מקדם חיכוך גבוה ובאמצעותה להסיט את כתף התינוק הכלואה ולפתור את מצב המצוקה.

המערכת נמצאת לקראת סיום שלב הניסויים הקליניים.

לפרטים נוספים מוזמנים ליצור איתנו קשר.

The Yaari Extractor

תהליך העבודה שלנו בפרויקט הזה

אפיון

סיעור מוחות

התקיים דיון ראשוני על מהות הבעיה, הצורך והפתרון. נבחנו דרכים ורעיונות שונים למבנה המכשיר. נבחרה טכנולוגית ייצור בסיליקון וידיות ממתכת.

קונספט ראשוני 

בוצע תכן ראשוני על מנת להכיר ולהבין לעומק את משטר הכוחות הפועלים על המכשיר ועל הילוד. נבחנו חומרים, גאומטריות ומרקמים שונים ליריעה ולידיות. 

תכן פרטני

תכן פרטני - קביעת הגאומטריה המתאימה לידיות, בחירת חומרים, תכן ושרטוטים לכל החלקים, תכנון חלקי הסיליקון לכבישה בתבנית, תכנון הרכבת המוצר והכנת שרטוטי ייצור.

אב טיפוס

ייוצרו שלושה סוגי אבות טיפוס, הראשון ייוצר לפי הקונספט הראשוני, השני עבור בדיקות ארגונומיה אשר מאפשרת את הפעלת המכשיר בתנוחות שונות והשלישי על מנת למדוד את הכוחות המתפתחים במכשיר באופן ישיר.

בדיקות ושינויים

בוצעו בדיקות של אבות הטיפוס בסימולטור לידה. הבדיקות נועדו להוכיח שהמכשיר מתפקד כמתוכנן ונוח לשימוש ואינו מפעיל כוחות המסכנים את הילוד או האם.

תכנון לייצור

הכנת ליבת הידיות לטכנולוגית Forming & Stamping, העברת ייצור הידיות לטכנולוגיית Insert Molding, עדכון חלקי הסיליקון לתהליך ייצור הידיות.

מתקנים

תיק מוצר

הקפאת תצורה וסגירת מודלים תלת ממדיים, הכנת שרטוטי ייצור, סגירת מפרטי חומרי הגלם והוראות הרכבה.

תכנון הייצור

מערך האיכות

שרשרת אספקה

שיווק ומכירות

סיכום פרויקט

קונספט ראשוני

בוצע תכן הנדסי ראשוני על מנת להכיר ולהבין לעומק את משטר הכוחות הפועלים על המכשיר ועל הילוד. נבחנו חומרים, גאומטריות ומרקמים שונים ליריעה ולידיות.

תכן הנדסי

קביעת הגאומטריה המתאימה לידיות, בחירת חומרים, תכן פרטני ושרטוטים לכל החלקים, תכנון חלקי הסיליקון לכבישה בתבנית, תכנון הרכבת המוצר והכנת שרטוטי ייצור.

אב טיפוס

ייוצרו שלושה סוגי אב טיפוס, הראשון ייוצר לפי הקונספט הראשוני, השני עבור בדיקות ארגונומיה אשר מאפשרת את הפעלת המכשיר בתנוחות שונות, והשלישי על מנת למדוד את הכוחות המתפתחים במכשיר באופן ישיר.

בדיקות ושינויים

בוצעו בדיקות של אבות הטיפוס בסימולטור לידה. הבדיקות נועדו להוכיח שהמכשיר מתפקד כמתוכנן ונוח לשימוש ואינו מפעיל כוחות המסכנים את הילוד או האם.

תכנון לייצור

הכנת ליבת הידיות לטכנולוגית Forming & Stamping, העברת ייצור סדרתי של הידיות לטכנולוגיית Insert Molding, עדכון חלקי הסיליקון לתהליך ייצור הידיות.

תיק מוצר

במסגרת בניית תיק מוצר – הקפאת תצורה וסגירת מודלים תלת ממדיים, הכנת שרטוטי ייצור, סגירת מפרטי חומרי הגלם והוראות הרכבה.