הנדסת מוצר

הנדסת מוצר

צוות המהנדסים שלנו יבדוק מהי טכנולוגיית הייצור המתאימה ביותר לייצור, יתכנן את המוצר באמצעות תוכנות הנדסיות (מידול ואנליזות), יבצע הדמיות ולאחר אישור הלקוח יחל תכן לייצור אב טיפוס. מחלקת ההנדסה תספק תיקי ייצור, העברה מפיתוח לייצור, מתקני ייצור, ותיעוד למוצר. מוזמנים ליצור איתנו קשר, המומחים שלנו כאן לרשותכם.

תכנון והנדסת מוצר

מתכנן מוצר בבסיסו הוא פותר בעיות. תכנון מוצר מתאר תהליך היצירה של מוצר חדש דהיינו "תהליך פיתוח מוצר", בניית התכונות והיכולות שלו כך שניתן יהיה ליצור אותו לפי החזון של הרעיון.

תכנון מוצר טוב מתחיל בהגדרה ברורה של הבעיה, פיתוח פתרון ראוי לבעיה על ידי הבנת מגבלות הטכנולוגיה ואימות הפתרון מול משתמשים אמיתיים. תהליך זה מתחיל לאחר אפיון המוצר ובניית הקונספט הראשוני וכולל תכן הנדסי (מכני, אלקטרוני וכדומה) בעזרת תוכנות הנדסיות, בניית אב טיפוס ובדיקתו.

הנדסת מוצר מהווה חוליה מקשרת בין התכנון לייצור אשר בסופו של תהליך תאפשר לייצר באופן מדויק את המוצר. תהליך ההנדסה מתבצע מייד לאחר בדיקת אב הטיפוס ואישורו וכולל את התכנון לייצור, מתקנים לפי הצורך ובניית תיק מוצר.

תכנון ופיתוח

פיתוח מוצרים חדשים הינו גורם מרכזי בהצלחת הפרויקט, אם בשנות השמונים כל המאמצים התמקדו בצמצום מחזור הייצור והטמעת מערכות ייצור גמישות, שנות התשעים לוו בשינוי נקודת מבט ובדאגה לתהליך של תכנון ופיתוח מוצרים חדשים על ידי צמצום זמן הייצור בשלבי תכנון ופיתוח של המוצר.

המהירות בהשקת מוצר העונה לצרכי השוק דורשת מומחיות בהבנת השוק, בתהליך הפיתוח ובניצול הזמן. לפיכך, ההשלכות האסטרטגיות של צמצום זמן זה משמעותיות מאוד:

  • עליה בפריון
  • ירידה בעלות המוצר
  • הפחתת סיכונים
  • הגדלת נתח השוק

מכיוון שפיתוח מוצרים הוא תהליך עדין ומורכב, חשוב להקדיש זמן לתכנון לפני שמתחילים לייצר אב טיפוס. כאשר מחפשים יצרנים או חומרים, ללא מושג ממשי כיצד אנו רוצים שהמוצר יתפקד וכיצד הוא אמור לפעול, יהיה קל ללכת לאיבוד בשלבים המאוחרים יותר.

הדרך הטובה ביותר להתחיל בתכנון היא באמצעות שרטוט ידני של איך המוצר ייראה. השרטוט צריך להיות מפורט ככל האפשר, עם תוויות המסבירות את התכונות והפונקציות השונות. עלינו להיות ברורים לגבי הרכיבים או החומרים השונים שנצטרך בשביל שהמוצר יצר לאור.

אב טיפוס

מטרת שלב יצירת אב טיפוס במהלך תכנון המוצר היא ליצור מוצר מוגמר שישמש כמדגם לייצור המוני. זה השלב בו מוצג גם הקונספט העיצובי וממשקי הפיתוח, העיצוב הגרפי של המוצר והשפה העיצובית.

סביר להניח שלא תהיה לנו יצירה מושלמת ומוגמרת בניסיון הראשון, מכיוון שתהליך העיצוב בדרך כלל כולל ניסויים בגרסאות שונות של המוצר. המשמעות היא גם ביטול הגרסאות השונות וביצוע שיפורים עד שנמצא את מה בדיוק את המוצר לו אנו שואפים.

לכן, המעבר מרעיון למוצר תוך זמן קצר על בסיס אב טיפוס, וזמינות המוצר בשוק בהקדם האפשרי, הינו אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של חברות כיום. החשיבות שניתנה לזמן הפיתוח של מוצרים חדשים, כיתרון תחרותי, מניעה את העובדה שאחת המטרות העיקריות של  מנהלי התהליך הוא למצוא סדרת כלים המסייעים לקיצור הזמן האמור.

הנדסת מוצר

כחלק מתכנון הנדסי יש לקחת בחשבון את הנדסת המוצר, מעבר לתכנון כללי ומפורט וכן יש לדאוג לתהליך העברה מפיתוח לייצור, להכנת תיק מוצר שיאפשר ייצור דגמים, הרכבות, בדיקות וכדומה. בצורה מדויקת (שייצג את הרעיון באופן מדויק), יש לדאוג לתיעוד של המוצר, פרוצדורות, ציוד הבדיקה, תוכנות בדיקה, דיאגרמות מלבנים וכדומה.
בסופו של דבר להנדסת מוצר יש השפעה על איכות המוצר ומהירות הטמעת השינויים בצורה מסודרת.

על צוות הנדסת המוצר להיות בעלי יכולות רב תחומיות המשלבות מספר תחומים לדוגמא: ידע במערכות מידע על מנת לקטלג ולנהל מהדורות, ידע באלקטרוניקה ובתוכנה על מנת להבין את המערכת ולמצוא פתרונות יצירתיים לבדיקת הכרטיסים ייצורם העתידי, צריבות, הרצות, צב"ד הוראות בדיקה וכדומה, ידע במכניקה על מנת לשרטט ולכתוב פרוצדורות לתיעוד ההרכבה והאריזה ידע זה נחוץ על מנת להוביל את הנדסת המוצר.

הנדסת המוצר כוללת:

  • הכנת תיקי מוצר הכולל את כל גרסאות השרטוטים של המוצר, רשימת רכיבי המוצר ותתי מכלולים (BOM), תיעוד השינויים שבוצעו (ECO), פירוט מוצרי מדף וקיטלוג (מקטים, תיאורי פריט וכדומה) של המוצר ותתי המכלולים.
  • תכנון לייצור (DFM) הוא התהליך ההנדסי של תכנון מוצרים באופן שיהיה קל לייצרם על מנת להפחית את עלויות הייצור שלהם. DFM יאפשר לתקן בעיות פוטנציאליות בשלב התכנון שהוא המקום הכי פחות יקר לטפל בו.

לחצו כאן להצגת פרויקטים נבחרים.

רובוט ביולייט