פיתוח מוצר

פיתוח מוצר

אנו בזי אקסיס נעזור לכם לגבש את הרעיון שלכם לכלל מוצר, לאפיין אותו על פי צרכי המשתמש והסביבה. הצוות המקצועי שלנו הכולל מהנדסי מכונות, בקרה, אלקטרוניקה וחומרה יהפוך אותו מרעיון למוצר בשל לשווק. מוזמנים ליצור איתנו קשר, המומחים שלנו כאן לרשותכם.

פיתוח מוצר חדש

אומת הסטארט אפ הישראלית שופעת רעיונות, חלקם יהפכו למוצרים ולפתרונות נהדרים. רעיונות מבריקים יש לא מעט, אך לא די בכך על מנת להגיע למוצר מוגמר. ברגע שמזהים צורך בפתרון ומהרגע שמבינים שניתן לפתח מוצר, נדרשת דרך מסודרת, כלומר תהליך פיתוח מוצר. רק על ידי תהליך רב שלבי ניתן להשיג את המטרה. נסביר על אבני הדרך וחשיבותן במסגרת פיתוח מוצרים.

מה המקום של יצירתיות בתמונה

על פי רוב, תהליך פיתוח מוצר מתחיל בצורה יצירתית, אך מהר מאוד הוא חייב להתקדם בכיוון המעשי. חשיבה יצירתית תמשיך ותלווה הלאה גם בזמן שממשיכים בפיתוח, אך אין להחליפה בשיטה מתודולוגית של תהליך פיתוח מסודר. חשוב מאוד כבר בראשית הדרך לבדוק היתכנות של המוצר, כלומר, נוקטים בשיטות כגון מחקרי שוק, פילוח צרכנים, בדיקת ביקושים, על מנת לבדוק שאכן קיים שוק וניתן יהיה בהמשך הדרך להפיק הכנסות מהמוצר המוגמר. הדבר מאפשר במידת הצורך לגייס הון נוסף לצרכי הפיתוח (ואולי גם, בעתיד, לבצע אקזיט).

אפיון ודרישות

כאשר מדובר על פיתוח מוצר חדש, בשלב די מוקדם בתהליך חשוב לבדוק האם רעיונות למוצרים דומים כבר הגיעו ליישום. במידה והאפיון עדיין לא הושלם, יש להעמיק עם אפיון מוצר והדרישות עבורו. תוך כדי כך משלימים את הבדיקה ומוודאים שלא קיימים פתרונות זהים בשוק. רק לאחר שמבררים שמדובר ברעיון חדש או לכל הפחות קיימת חדשנות ופיתוח משמעותי ושונה מהמוצרים הקיימים, ניתן במידת הצורך לרשום פטנט ולעבור לעבודה מעשית. כאן נכנסים לתמונה תהליכים הנדסיים, עיצוביים ואחרים.

עבודה הנדסית ומודלים

חלק משמעותי מתהליך הפיתוח נשען על תכן הנדסי ותכנון מודלים בתלת מימד. מהנדס, איש פיתוח ולעיתים צוותי עבודה שלמים עמלים על כך. מתבצעים חישובים וסימולציות, מתכננים חלקים ומכלולים ובדיקות התאמה לחומרים אפשריים. נלקחים בחשבון היבטים של עלויות ייצור ומתמקדים בתכנון של סדרי גודל, משקל, נוחות שימוש ועוד. בין התוצאות של שלבים הללו ניתן לציין שרטוטים מפורטים. לרוב מכינים תיק מוצר מפורט, הכולל את השרטוטים, ההנחיות, ההוראות והדגשים, בשפה טכנית. פרטים אלו יאפשרו בסוף התהליך הכנת אמצעים לייצור מוצר, כגון תבניות, שטנצים וכדומה. בשלב זה אפשרי כי יופק מודל ראשוני ואפשר שגם מודלים נוספים, שישופרו לאחר סדרת ניסויים או פידבקים.

מה זאת אומרת עיצוב המוצר

על מנת לעצב מוצר נדרשים תהליכי חשיבה, יישום מסקנות מהפיתוח ההנדסי וחשיבה בכיוון של הנדסת אנוש, נוחות תפעולית. זו איננה פעולה נקודתית אלא תהליך מתמשך. בשלב העיצוב שמים דגש על חווית המשתמש, הנראות של המוצר והגימור שלו. לרוב, השלבים של הפיתוח ההנדסי והעיצוב אינם מופרדים זה מזה. בתהליך יש נקודות השקה וכמובן התייחסות לא רק למודלים אלא גם למערכות של תקנים, בטיחות שימוש, שיקולי שינוע ועוד.

לראות את המוצר בעיניים

אחד הרגעים המרגשים והמספקים ביותר בתהליך הוא זה שבו עיקר הפיתוח כבר הסתיים, חלק מרכזי מהעיצוב הושלם אף הוא וניתן לייצר או להרכיב אב טיפוס. זה המקום שבו עוברים ממודל ראשוני, ממוחשב או שרטוטים, אל מוצר מוגמר ראשוני. מוצר זה ניתן לראות, לגעת, לחוש את השימושיות, להרגיש את המשקל. במידת הצורך, על פי המסקנות מבצעים שיפורים נוספים. לא מן הנמנע שיופקו כמה אבות טיפוס לפי הצורך. אגב, כיום קל מתמיד להפיק אבות טיפוס על בסיס טכנולוגייה חדשנית, למשל תוך שימוש במדפסות תלת ממד ואמצעים אחרים.

לחצו כאן להצגת פרויקטים נבחרים.

פיתוח מוצר